Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.

 
Aktualności

  W dniu 5 października 2017 r. w Archiwum Państwowym w Poznaniu odbyło się zebranie naukowe, które prowadził dyr. Henryk Krystek.
Jednym z punktów programu było wystąpienie dr. Zdzisława Włodarczyka pt. "Współpraca archiwów państwowych z regionalnymi towarzystwami naukowymi".

Zobacz więcej...  "Krajobraz dziedzictwa powiatu oleskiego" to temat spotkania, jakie odbyło się 8 września 2017 r. w Muzeum w Praszce, w ramach cyklu "Historia lokalna w powiecie oleskim".

Zobacz więcej...


  "To już dziesiąty numer "Rocznika Powiatu Oleskiego" - cyklicznej publikacji, która stara się ocalić od zapomnienia i upowszechniać bogatą historię tej ziemi oraz jej mieszkańców. Budować świadomość, tożsamość i więź" napisał Starosta Oleski Stanisław Belka we wstępie do jubileuszowego dziesiątego numeru periodyku.

Zobacz więcej...
Informacje podstawowe  do góry  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.