Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.Aktualności1 czerwca w Zamościu odbyła się 4 Giełda Książki Regionalnej. Uczestniczyło w niej Wieluńskie Towarzystwo Naukowe, które miało okazję do zaprezentowania własnej działalności wydawniczej.
Zobacz więcej...Z wielkim żalem zawiadamiamy,
że dnia 18 maja 2024 r.
w wieku 74 lat zmarła


Anna Cieślak

wieloletni członek i skarbnik Wieluńskiego Towrzystwa Naukowego.

Termin mszy św. za Zmarłą, która odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dąbrowie, zostanie podany w terminie późniejszym.
W bliskości 111. rocznicy poświęcenia kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach, którego dokonał bp Stanisław Zdzitowiecki 16 maja 1913 r., dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach i parafii w Starokrzepicach 19 maja 2024 r. zorganizowano promocję książki ks. Michała Widery pt.: Z dziejów parafii w Starokrzepicach. W 110. rocznicę poświęcenia kościoła. Zobacz więcej...klik...   Zobacz więcej...
18 stycznia 2024 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu odbyła się promocja Literackiej ziemi wieluńskiej dra Jarosława Petrowicza.
Zobacz więcej...
Informacje podstawowe  do góry  

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.