Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.Aktualności

  INFO:

W 2023 roku witrynę odwiedziło 5068 osób,
dokonując 8368 odsłon
zawartych w niej treści.

18 stycznia 2024 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu odbyła się promocja Literackiej ziemi wieluńskiej dra Jarosława Petrowicza.
Zobacz więcej...
Zobacz więcej...
W sobotę 18 listopada 2023 r. członek naszego Towarzystwa - Piotr Pawlak, zakończył oficjalnie studia podyplomowe w zakresie problematyki zabytkoznawczej i konserwatorskiej architektury historycznej (Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej...
W dniu 12 października 2023 r. Wieluńskie Towarzystwo Naukowe w ramach dotacji Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych w Skrzynnie i Okalewie bezpłatną wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego i Sulejowa. Celem projektu było zapoznanie jej młodych uczestników z wybranymi zabytkami tych miejscowości.
Zobacz więcej...
Informacje podstawowe  do góry  

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.