Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.Aktualności

Trzydziesta ósma publikacja Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego
Wieluń 2021
  W środę 10 listopada w siedzibie WTN odbyło się spotkanie prezesa WTN Zdzisława Włodarczyka z ks. dr. Michałem Widerą. Jego dziełem jest monografia pt. Dzieje Kościoła katolickiego w powiecie wieluńskim (1918-1939), wydana przed kilkunastu dniami w Opolu. Autor urodził się w Starokrzepicach w roku 1990, tam też ukończył pierwsze stopnie kształcenia. Następnie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie, po czym podjął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. W roku 2015 uzyskał stopień magistra teologii po złożeniu pracy pt.: Życie i działalność biskupa Miłosława Jana Kołodziejczyka (1928-1994), napisanej pod kierunkiem ks. prof. Jana Związka na seminarium naukowym z historii Kościoła.

Zobacz więcej...
Zobacz więcej...  PODZIĘKOWANIE.

Zarząd Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego
składa serdeczne podziękowanie tym wszystkim,
którzy wsparli naszą działalność stautową poprzez przekazanie 1 % podatku (za 2020 r.).
W tym roku zebrana kwota wyniosła 1801,37 zł.

Serdecznie dziękujemy!Informacje podstawowe  do góry  

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.