Start

Geneza
Towarzystwo powstało
z inicjatywy dr. hab. Stanisława Tadeusza Olejnika - profesora Akademii Świętokrzyskiej
w Kielcach
- Filia w Piotrkowie Trybunalskim, który w dniu 18 listopada 1999 r. zaprosił na zebranie do Muzeum Ziemi Wieluńskiej kilkunastu mieszkańców Wielunia
i ziemi wieluńskiej.

Zebrani poparli projekt powołania Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, przyjęli projekt statutu oraz program działania [...]


Rocznik Wieluński,
tom I, 2001 r.Aktualności


Zobacz więcej...W czwartek, 12 stycznia 2023 r., podczas uroczystej gali wręczono Róże Powiatu 2022 - Nagrody Starosty Oleskiego. Laureatem jest m.in. prezes Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego dr Zdzisław Włodarczyk. Gratulujemy!
Zobacz więcej...
19 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum w Praszce odbyła się promocja książki "Opus imperfectum. Studia dedykowane Zbyszkowi Szczerbikowi". O publikacji opowiedziała uczestnikom spotkania redaktor dr Lubomira Tyszler z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej...PODZIĘKOWANIE.

Zarząd Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego składa serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wsparli naszą działalność stautową poprzez przekazanie 1 % podatku z własnych dochodów. W 2021 roku zebrana kwota wyniosła 4529, 43 zł i jest kwotą rekordową!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!
W dniu 26 listopada 2022 r. odbyło się w Praszce VII Sympozjum Regionalistów. W tym roku, zgodnie z podjętym postanowieniem, dorocznemu spotkaniu miłośników rodzinnej ziemi nadano imię Zbigniewa Szczerbika - postaci szeroko znanej i szanowanej, aktywnie obecnej w licznych gremiach na terenie całego kraju.
Zobacz więcej...
Ukazał się kolejny już szósty tom Blisko i Daleko.
Sympozjum regionalistów - Praszka 2021

Zobacz więcej...
Informacje podstawowe  do góry  

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.

© 2016 hobby_TOT - WTN. Wszelkie prawa zastrzeżone.